Schools‎ > ‎Middle School‎ > ‎

Honor Roll

4th QUARTER HONOR ROLL
2020 - 2021 SCHOOL YEAR


8th Grade High Honors
Charley Anderson, Blakelee Bastien, Cole Beishir, Cady Bevins, Carson Blohowiak, Matthew Brand, Emerson Buresh, Anna Charnetski, Erin Cherovsky, Catherine Cory, Aubrey Daul, Tyler Dax, Payton DeGrand, Abbie DeGrave, Morgan DeJardin, Madison Deprey, Serenity Douglas, Brendan Flynn, Gabriel Goldsmith, Rachel Grimm, Grace Havel, Luciana Herlache, Benjamin Hollister, Elaina Holschuh, Mikayla Hoskins, Blake Jauquet, Kacie Jorgensen, Violet Kipp, Andrew Klass, Gavin Knudson, Madalyn Lange, Megan Leach, Katherine Ledvina, Lucas Ledvina, Ella LeGrave, Lauren Lindsley, Isabella Marchi, Steelen  Olson, Joshua Parins, Lexi Polster, Caleb Radart, McKenna Rank, Margaret Roberts, Hannah Schley,  Emma Schraufnagel, London Shefchik, Hudson Thiry, Haleigh Tompkins, Jacob Treml, Madyson VanArk, Ella Vandervest, Haley Zirbel

8th Grade Honors
Marissa Annoye, Cole Bergstrom, Karley Beyer, Emily Buckmaster, Maggie DeBaker, Landen Delebreau, Claire DePeau, Eli Dequaine, Caleb Derenne, Landon Derenne, Bryce Dhuey, Addisen DuBois, Ethan Engelking, Kira Ferron, Whitney Froelich, Natalie Gilson, James Glampe, Kara Goeltz, Maisie Hermans, Sophia Hermans, Devanny Ibarra, Bryce Longlais, Kyan Lynts, Lydia Marcusen, Cade Massart, Autumn Matz, Michael Morozov, Gunnar Nelson, Anna Philby, Riley Richard, Cody Rousseau, Madisyn Routhieaux, Caleb Salentine, Jacob Staats, Micah Thern, Katelyn Van Ess, Tanner Van Kirk, Olivia Vania, Blake Werner, Mathew Zellner

7th Grade High Honors
Aubrey Allen, Anna Annoye, Mykena Arndt, Eva Aschenbrenner, Levi Bahn, Danica Bartels, Brianna Bray, Mason Burmeister, Ryann Carmody, Jenna Charles, Gabrielle Cherovsky, Kyleigh Delebreau, Brayden  Denis, Alayna Deprez, Nevaeh Derenne, Abella Dobbe, Jonah Doperalski, Colt Eisenman, Jacquelyn Engebose, Isabella Feldt, Ivory Fett, Kailee Frank, Danica Gagne, Pierce Gerl, Brady Hart, Britany Hernandez, Wyatt Hill, Rylen Hinckley, Kelsey Jadin, Lilyanna Jauquet, Kamber Johnson, Rylan Kaminski, Maryn Kelsey, Brady Kinnard, Gabriel Kudick, Emiri Kuhn, Evelyn Lange, Ella Marach, Crystal Mejia, Alana Mrotek, Elliana Mueller, Stanley Peot, Ian Peters, Alexa Ramel, Lauren Robillard, Makayla Rogers, Trenton Rueckl, Lillian Theys, Jaxson Thiry, Aiden Uelman, Claire VandenBush, Henri Waege, Kirstin Wendricks, Riley Westlund, Baylee Wypiszenski, Macie Zimmerman

7th Grade Honors
David Allen, Diana Barrera, Diem Bonness, Corwin Brewer, Carmen Castellanos-Ordonez, Carly Cochart, Brianna Dax, Aaron Delebreau, Spencer Derenne, Vivienne Ducat, Gabriella Engebose, Gabriella Ferron, Tairick Froelich, Jaime Garcia, Carter Heurkens, Armani Hucek, Myles Jandrain, Kory Jansen, Hayley Jobelius, Olivia Kinnard, Jack Kollross, Evan Lamer, Brayden Loritz, Clayton McDonald, Lilliahna Mitchell, Alexandria Paque, Tyler Paral, Ayla Parker, Caden Piontek, Maggie Pravechek, Morgan Rank,  Clayton Rockow, Carson Rombaugh, Elleana Ronsman, Jonathan Salentine, Carson Simonar, Lawdon Tanck, Emily Tassoul, Tanner Tice, Esperanza Trejo, Hayden VandenHeuvel, Maci VanIten, Ariel VanLangendon, Brady Veeser, Adjrien Vehrs, Ethan Wolfert, Brady Yunk

3rd QUARTER HONOR ROLL
2020 - 2021 SCHOOL YEAR


8th Grade High Honors
Charley Anderson, Cole Bergstrom, Cady Bevins, Karley Beyer, Carson Blohowiak, Matthew Brand, Emerson Buresh, Anna Charnetski, Erin Cherovsky, Catherine Cory, Aubrey Daul, Tyler Dax, Maggie DeBaker, Payton DeGrand, Abbie DeGrave, Morgan DeJardin, Madison Deprey, Serenity Douglas, Addisen DuBois, Brendan Flynn, Whitney Froelich, James Glampe, Rachel Grimm, Grace Havel, Benjamin Hollister, Elaina Holschuh, Mikayla Hoskins, Blake Jauquet, Kacie Jorgensen, Violet  Kipp, Andrew Klass, Gavin Knudson, Madalyn Lange, Megan F Leach, Katherine Ledvina, Lucas Ledvina, Ella LeGrave, Lauren Lindsley, Isabella Marchi, Michael Morozov, Steelen Olson, Lexi Polster, Caleb Radart, McKenna Rank, Conner Riley, Margaret Roberts, Hannah Schley, Emma Schraufnagel, London Shefchik, Hudson Thiry, Jacob Treml, Madyson VanArk, Ella Vandervest, Haley Zirbel

8th Grade Honors
Marissa  Annoye, Reese  Barbiaux, Blakelee  Bastien, Emily Buckmaster, Colson  DeGrave, Gage  Delcore, Claire  DePeau, Eli  Dequaine, Caleb  Derenne, Landon  Derenne, Mitchell  Derenne, Bryce  Dhuey, Ethan  Engelking, Kira  Ferron, Juan  Garcia, Kara  Goeltz, Gabriel  Goldsmith, Rex R Hegnet, Luciana  Herlache, Maisie  Hermans, Sophia  Hermans, Devanny  Ibarra, Matthew  Koss, Bryce  Longlais, Lydia  Marcusen, Cade  Massart, Autumn  Matz, Gunnar  Nelson, Joshua  Parins, Anna  Philby, Riley  Richard, Cody  Rousseau, Madisyn  Routhieaux, Caleb  Salentine, Jacob  Staats, Micah  Thern, Haleigh  Tompkins, Tanner  Van Kirk, Olivia  Vania, Leah  Wendricks, Blake Werner, Mathew  Zellner

7th Grade High Honors
Aubrey  Allen, David  Allen, Anna  Annoye, Mykena  Arndt, Eva  Aschenbrenner, Danica  Bartels, Diem  Bonness, Brianna  Bray, Mason  Burmeister, Gabrielle  Cherovsky, Brayden  Denis, Alayna  Deprez, Nevaeh  Derenne, Abella  Dobbe, Jonah  Doperalski, Colt  Eisenman, Jacquelyn  Engebose, Isabella  Feldt, Kailee  Frank, Danica  Gagne, Pierce  Gerl, Brady  Hart, Britany  Hernandez, Wyatt  Hill, Rylen  Hinckley, Kelsey  Jadin, Lilyanna  Jauquet, Kamber Johnson, Rylan  Kaminski, Maryn  Kelsey, Brady  Kinnard, abriel  Kudick, Emiri  Kuhn, Brayden  Loritz, Ella  Marach, Crystal  Mejia, Alana  Mrotek, Elliana  Mueller, Tyler  Paral, Stanley  Peot, Ian  Peters, Alexa  Ramel, Lauren  Robillard, Elleana  Ronsman, Trenton  Rueckl, Lillian  Theys, Jaxson  Thiry, Claire  VandenBush, Ariel  VanLangendon, Henri  Waege, Kirstin  Wendricks, Riley  Westlund, Baylee  Wypiszenski, Macie  Zimmerman

7th Grade Honors
Levi  Bahn, Corwin  Brewer, Ryann  Carmody, Jenna  Charles, Frany  Colindres Blandon, Brianna  Dax, Aaron  Delebreau, Kyleigh  Delebreau, Vivienne  Ducat, Gabriella  Engebose, Ashley  Fameree, Ivory  Fett, Tairick  Froelich, Kaden  Hartl, Carter  Heurkens, Armani  Hucek, Myles  Jandrain, Jack  Kollross, Evan  Lamer, Evelyn  Lange, Clayton  McDonald, Lilliahna  Mitchell, Alexandria  Paque, Caden  Piontek, Maggie  Pravechek, Hayleigh  Ramirez, Morgan  Rank, Makayla  Rogers, Carson  Rombaugh, John  Salentine Jonathan  Salentine, Carson  Simonar, Tanner  Snowberry, Lawdon  Tanck, Tanner  Tice, Esperanza  Trejo, Aiden  Uelman, Hayden  VandenHeuvel, Maci  VanIten, Bailey  VanLaanen, Brady  Veeser, Adjrien  Vehrs, Ethan  Wolfert, Sophia  York, Brady  Yunk

2nd QUARTER HONOR ROLL
2020 - 2021 SCHOOL YEAR


8th Grade High Honors
Charley Anderson, Marissa Annoye, Cady Bevins, Karley Beyer, Matthew Brand, Emerson Buresh, Anna Charnetski, Erin Cherovsky, Catherine Cory, Aubrey Daul, Payton DeGrand, Morgan DeJardin, Madison Deprey, Addisen DuBois, Rachel Grimm, Grace Havel, Luciana Herlache, Benjamin Hollister, Elaina Holschuh, Blake Jauquet, Kacie Jorgensen, Violet Kipp, Andrew Klass, Gavin Knudson, Madalyn Lange, Megan Leach, Katherine Ledvina, Lucas Ledvina, Ella LeGrave, Lauren Lindsley, Isabella Marchi, Steelen Olson, Lexi Polster, Caleb Radart, McKenna Rank, Margaret Roberts, Hannah Schley, Emma Schraufnagel, London Shefchik, Hudson Thiry, Haleigh Tompkins, Jacob Treml, Madyson VanArk, Ella Vandervest, Tanner VanKirk, Haley Zirbel

8th Grade Honors
Reese Barbiaux, Blakelee Bastien, Carson Blohowiak, Emily Buckmaster, Tyler Dax, Maggie DeBaker, Abbie DeGrave, Gage Delcore, Landen Delebreau, Claire DePeau, Eli Dequaine, Caleb Derenne, Landon Derenne, Mitchell Derenne, Bryce Dhuey, Serenity Douglas, Ethan Engelking, Kira Ferron, Brendan Flynn, Whitney Froelich, Juan Garcia, James Glampe, Gabriel Goldsmith, Jett Granese-Bries, Sophia Hermans, Mikayla Hoskins, Devanny Ibarra, Matthew Koss, Bryce Longlais, Cade Massart, Autumn Matz, Michael Morozov, Gunnar Nelson, Joshua Parins, Anna Philby, Riley Richard, Madisyn Routhieaux, Caleb Salentine, Jacob Staats, Micah Thern, Olivia Vania, Leah Wendricks, Blake Werner

7th Grade High Honors
Aubrey Allen, David Allen, Anna Annoye, Mykena Arndt, Diem Bonness, Brianna Bray, Mason Burmeister, Gabrielle Cherovsky, Brayden Denis, Alayna Deprez, Nevaeh Derenne, Abella Dobbe, Jonah Doperalski, Colt Eisenman, Jacquelyn Engebose, Isabella Feldt, Kailee Frank, Danica Gagne, Pierce Gerl, Wyatt Hill, Rylen Hinckley, Armani Hucek, Kelsey Jadin, Lilyanna Jauquet, Kamber Johnson, Rylan Kaminski, Maryn Kelsey, Brady Kinnard, Emiri Kuhn, Ella Marach, Alana Mrotek, Elliana Mueller, Stanley Peot, Alexa Ramel, Jaxson Thiry, Claire VandenBush, Hayden VandenHeuvel, Kirstin Wendricks, Riley Westlund, Baylee Wypiszenski

7th Grade Honors
Eva Aschenbrenner, Levi Bahn, Danica Bartels, Aric Bernhardt, Corwin Brewer, Ryann Carmody, Jenna Charles, Kyleigh Delebreau, Vivienne Ducat, Brienna Duescher, Gabriella Engebose, Ashley Fameree, Gabriella Ferron, Ivory Fett, Brady Hart, Carter Heurkens, Myles Jandrain, Kory Jansen, Hayley Jobelius, Jack Kollross, Gabriel Kudick, Evelyn Lange, Quentin Massart, Clayton McDonald, Crystal Mejia, Tyler Paral, Ian Peters, Caden Piontek, Morgan Rank, Lauren Robillard, Clayton Rockow, Makayla Rogers, Elleana Ronsman, Carson Simonar, Tanner Snowberry, Lillian Theys, Tanner Tice, Aiden Uelman, Maci VanIten, Ariel VanLangendon, Adjrien Vehrs, Henri Waege, Ethan Wolfert, Brady Yunk, Macie Zimmerman




1st QUARTER HONOR ROLL
2020 - 2021 SCHOOL YEAR


8th Grade High Honors
Charley Anderson, Marissa Annoye, Blakelee Bastien, Cady Bevins, Karley Beyer, Carson Blohowiak, Matthew Brand, Emerson Buresh, Anna Charnetski, Erin Cherovsky, Catherine Cory, Aubrey Daul, Payton DeGrand, Morgan DeJardin, Madison Deprey, Rachel Grimm, Grace Havel, Luciana Herlache, Benjamin Hollister, Elaina Holschuh, Blake Jauquet, Kacie Jorgensen, Violet Kipp, Andrew Klass, Gavin Knudson, Madalyn Lange, Megan Leach, Katherine Ledvina, Lucas Ledvina, Ella LeGrave, Lauren Lindsley, Isabella Marchi, Karli Moncada, Gunnar Nelson, Steelen Olson, Lexi Polster, Caleb Radart, Margaret Roberts, Hannah Schley, Emma Schraufnagel, London Shefchik, Micah Thern, Hudson Thiry, Haleigh Tompkins, Madyson VanArk, Ella Vandervest, Tanner VanKirk

8th Grade Honors
Reese Barbiaux, Tyler Dax, Maggie DeBaker, Abbie DeGrave, Gage Delcore, Landen Delebreau, Claire DePeau, Eli Dequaine, Caleb Derenne, Landon Derenne, Mitchell Derenne, Bryce Dhuey, Serenity Douglas, Addisen DuBois, Ethan Engelking, Kira Ferron, Brendan Flynn, Whitney Froelich, Juan Garcia, James Glampe, Kara Goeltz, Gabriel Goldsmith, Jett Granese-Bries, Mikayla Hoskins, Devanny Ibarra, Matthew Koss, Bryce Longlais, Autumn Matz, Michael Morozov, Joshua Parins, McKenna Rank, Riley Richard, Madisyn Routhieaux, Caleb Salentine, Jacob Staats, Jacob Treml, Olivia Vania, Leah Wendricks, Blake Werner, Mathew Zellner, Haley Zirbel

7th Grade High Honors
Aubrey Allen, David Allen, Anna Annoye, Mykena Arndt, Brianna Bray, Mason Burmeister, Gabrielle Cherovsky, Brayden Denis, Alayna Deprez, Nevaeh Derenne, Abella Dobbe, Brienna Duescher, Colt Eisenman, Jacquelyn Engebose, Ashley Fameree, Isabella Feldt, Ivory Fett, Kailee Frank, Danica Gagne, Pierce Gerl, Wyatt Hill, Rylen Hinckley, Kelsey Jadin, Lilyanna Jauquet, Hayley Jobelius, Rylan Kaminski, Maryn Kelsey, Brady Kinnard, Gabriel Kudick, Emiri Kuhn, Ella Marach, Quentin Massart, Alana Mrotek, Elliana Mueller, Stanley Peot, Alexa Ramel, Makayla Rogers, Elleana Ronsman, Lawdon Tanck, Lillian Theys, Jaxson Thiry, Tanner Tice, Claire VandenBush, Hayden VandenHeuvel, Kirstin Wendricks, Riley Westlund, Baylee Wypiszenski

7th Grade Honors
Eva Aschenbrenner, Levi Bahn, Brayden Barrett, Danica Bartels, Aric Bernhardt, Diem Bonness, Corwin Brewer, Ryann Carmody, Jenna Charles, Carly Cochart, Aaron Delebreau, Kyleigh Delebreau, Jonah Doperalski, Vivienne Ducat, Gabriella Engebose, Tairick Froelich, William Granberg, Brady Hart, Carter Heurkens, Armani Hucek, Myles Jandrain, Kory Jansen, Kamber Johnson, Olivia Kinnard, Jack Kollross, Evan Lamer, Evelyn Lange, Gavin Lax, Brayden Loritz, Clayton McDonald, Crystal Mejia, Ian Peters, Caden Piontek, Morgan Rank, Lauren Robillard, Clayton Rockow, Trenton Rueckl, Donovan Schmelzer, Carson Simonar, Tanner Snowberry, Esperanza Trejo, Laura Vanderwalker, Maci VanIten, Ariel VanLangendon, Adjrien Vehrs, Henri Waege, Ethan Wolfert, Brady Yunk